Bavārijas dabas un kultūras bagātības

Nosaukums Datumi Ilgums Cena Transports
Bavārijas dabas un kultūras bagātības   705.00 EUR

Šajā ceļojumā galvenokārt iepazīsiet vienu Vācijas reģionu – Bavāriju. Dodieties kalnu pārgājienos,
iztēlojieties karalisko aprindu dzīvi greznajās pilīs, apgūstiet pilsētas – gan populārus kultūras centrus, gan arī mazas romantiskas, bet plašai sabiedrībai ne tik labi zināmas. Šķērsosiet arī Šveices un Austrijas robežu, lai izbaudītu patiešām neaizmirstamas vietas. Gan automīļi, gan tie, kam patīk ielūkoties veikalu ieliņās, gan  kultūras  cienītāji un dabas baudītāji – katrs atradīs sev tīkamo.

Ceļojumu laiki:

Ceļojuma cena no: 705.00 EUR

Transporta veids: : fly & drive

Uzdot jautājumu

Pieteikties

1. diena
Rīga - Minhene

Pēc ielidošanas Minhenes lidostā un auto saņemšanas uzsāksiet ceļojumu ar Bavārijas galvaspilsētas Minhenes apskati. Te ir gan pievilcīgas arhitektūras celtnes, gan daudz tirdzniecības centru un veikalu ieliņu, gan alus dārzi un “alus mājas”. Laiks paies nemanot!

Minhenes apmeklējumu var sākt centrālajā pilsētas laukumā Marienplatz. Turpat blakus atrodas pilsētas simbols katoļu katedrāle Frauenkirche.
Noteikti izmantojiet iespēju paskatīties uz pilsētu no augšas. Tas iespējams no Pētera baznīcas torņa vai no Jaunā Rātsnama. Ja izvēlēsieties Rātsnamu, Jums nebūs jākāpj daudzie pakāpieni, uz skatu platformu Jūs nogādās lifts. Nav taisnība tiem, kas apgalvo, ka visas pilsētas no putnu lidojuma izskatās vienādi. Minhene ir īpaši fotogēniska!

Citi svarīgi apskates objekti ir Kārļa laukums (Stachus)  un Kārļa vārti, kas iezīmē gājēju zonas robežu, grandiozā parlamenta ēka, Vecais un Jaunais Rātsnams. No laukuma Jaunā Rātsnama augšējā daļā zvanu pavadībā var vērot figūriņu teatralizētu uzvedumu, kas balstīts uz vēsturiskiem stāstiem. Ja vēlaties redzēt, tad esiet laukumā pl. 11, 12 vai 17.
Minhene lepojas ar BMW kompleksu – BMW Welt un muzeju  (ieeja 10 EUR). Jau pati ēka vien ir apskates vērta! Muzejā var redzēt BMW pirmo lidmašīnas dzinēju, BMW automāšīnu senākos modeļus, 2. Pasaules karā izmantotus motociklus, greznus limuzīnus un daudz ko citu.
Nakšņošana Minhenē vai apkārtnē.

2. diena
Garmišpartenkirhene (Garmisch – Partenkirchen), Cūgšpices kalni, Oberamergavas alpi

Pārgājiena diena. No Garmišpartenkirhenes ved vairākas pārgājienu takas, taču ieteicamākais būtu izvēlēties apļveida taku.
Nakts Garmišpartenkirchenē.

3. diena
Noišvānšteinas pils.

Šodien apmeklējiet vienu no Bavārijas karaļa Ludviga II pilīm Noišvānšteinu.
Pils celta ar motīviem no Vāgnera operām. Karalis dievināja Vāgnera daiļradi un kļuva par komponista mecenātu. Aplūkojot pils ēku, redzēsiet, ka tā ir Disneja multiplikācijas filmu prototips.
Ludvigs II vēlējās, lai pils atrastos skaistā dabas nostūrī, kur valda klusums un viņš varētu norobežoties no sabiedrības. (Ludvigu II sauc arī par “trako karali” viņa piļu pārmērīgās greznības un ieguldīto līdzekļu dēļ, kā arī viņa noslēgtā rakstura dēļ.)
Paradoksāli, ka pretēji Ludviga sākotnēji izvirzītajai misijai, Noišvānšteina ir vieta, kur ik dienas uzturas ļoti daudz apmeklētāju.

4. diena
Pārgājiens kalnos.

Brauciens līdz pilsētai Reute. No pacēlāja Hahnklamm sākas vairākas īsākas un garākas pārgājienu takas.
Nakšņošana Reutē.

5. diena
Brauciens līdz Obersdorfai. Pārgājiens no Obersdorfas.

Obersdorfa atrodas Algavas (Allgau) reģionā Bavārijas alpos. 75% no apgabala ir dabas aizsargājamā teritorija. Obersdorfas kopējais pārgājiena taku garums 200 km un Algavas alpu augstus sniedzas līdz 2600 metriem. Pārgājienu takas ir atzīmētas ar dzeltenām, sarkanām un zilām bultām; krāsa norāda grūtības pakāpi.
Pārgājienu izejas punkts galvenokārt ir no tūrisma informācijas centra Obersdorf Haus, Prinzregenten-Platz 1, vai no stacijas Bahnhofsplatz.
Nakšņošana Dornbirnē vai Obersdorfā.

6. diena
St. Gallena, Konstance, Mainavas sala

Brauciens līdz St. Gallenai.
St. Gallena ir ļoti skaista Šveices pilsēta, kas atrodas netālu no Vācijas un Austrijas robežas. Pilsēta fascinē ar  savdabīgi krāsotām mājām. St. Gallenas katedrāle un bibliotēka iekļauta UNESCO kultūras mantojuma sarakstā. Pēc lieluma St. Gallenas vecpilsēta ir aptuveni tāda pati kā Rīgā. St. Gallena ir slavena ar auduma izstrādājumiem. Ja šī tēma Jūs interesē, apmeklējiet tekstila muzeju.
Konstance – pilsēta pie Bodenes jeb Konstances ezera. Te ir viss atpūtas baudīšanai: apburoši pilsētas skati, nacionāli un internacionāli restorāni, veikali ar plašām iepirkšanās iespējām. Izbaudiet pastaigu gar ezera piekrasti, uzkāpiet cietoksnī, no kurienes var redzēt vecpilsētu. Vērts redzēt pilsētas katedrāli, strūklaku ar 30 figūru kompozīciju, Jūgendstila ēkas.
Mainau ziedu sala. Piedzīvojiet vasaru Mainau salā, kad te sākas rožu ziedēšanas laiks. Iespējams aplūkot orhideju kolekciju, palmu māju un citas ziedu kompozīcijas.
Pēc dienas aktivitātēm varat apmeklēt Konstances pirtis un baseinus
Nakšņošana Reitlingenā vai Singenā.

7. diena
Štutgarte

Uz dienvidiem no Štutgartes atrodas kalnu reģions – Albi. Kalnu augša ir plakana, tā ka uz tiem var celt mājas.
Neaizbraucot līdz Štutgartei, Breitenšteinā sākas pārgājienu taka pa Albiem.
Ja nevēlaties doties tālākā pārgājienā, tad pie Breitšteinas stāvlaukuma iespējams uzkāpt līdz skatu laukumam un vērot skaistas ainavas.

Brauciens līdz Štutgartei. Štutgartes apskate.
Apmeklējiet Štutgartes ievērojamākās vietas:
Pils laukums un “Versaļas pils” – mākslas muzejs ar 15000 modernisma un laikmetīgās mākslas darbiem.
Izbaudiet pastaigu lielajā Šlosparkā. Apmeklējuma vērts ir Štutgartes rātsnams, kur regulāri notiek ekskursijas uz zvanu torni, kur var klausīties zvanu spēli, kā arī baznīca Stiftskirche  - viena no skaistākajām Štutgartes baznīcām ar ļoti labu akustiku, Zolitūdes pils ar skaistajiem apkārtnes skatiem un citas pilsētas vietas.
Ja Jūs interesē tehnika , apmeklējiet Mercedes Benz muzeju, kurā atrodas pasaulē vecākā autobūves fabrika, kā arī pats pirmais motocikls pasaulē.
Pils laukumā Schlossplatz ar tā veco un jauno pili, sevišķi romantiski atrasties diennakts tumšajā laikā pie strūklakas.
Tos, kurus interesē iepirkšanās, noteikti piesaistīs galvenā veikalu iela Konigstrasse.

Ja nepaspējāt izbaudīt termālos baseinus Konstancē vai arī ja šāda veida atpūta Jums iepatikās tik ļoti, ka vēlaties vēl, dodieties uz atveseļošanās kompleksu Mineralbad Cannstatt. Te ir ārstnieciskie ūdens avoti, pieci dažādu temperatūru baseini, saunas, tostarp krievu-romiešu pirts un meditācijas sauna ar mūzikas un gaismas terapiju.

Uz ziemeļiem no Štutgartes atrodas Ludvigsburgas pils – viena no lielākajām Eiropas baroka stila pērlēm. Apskates vērti ir arī dārzi ap pili.
Gastronomisko vērtību cienītājiem iesakām doties uz Štutgartes tirgu. 19. gs. 2.pusē karalis lika uzcelt tirgu, lai popularizētu vietējos produktus. Šodien tas piedāvā gardumus no pasaules dažādām malām.
Nakšņošana Štutgartē.

8. diena
Štutgarte

Veltiet vēl vienu dienu Štutgartes apskatei.
Vakarā pārbrauciens uz Rotenburgu pie Tauberes (Rothenburg ob der Tauber). Nakšņošana Rothenburg ob der Tauber.

9. diena
Rothenburg ob der Tauber

Skaista, romantiska pilsētiņa, kā no pasakas. Ja Jūs vilina mazās pilsētas, Rothenburg ob der Tauber Jums noteikti iepatiksies.
Izbaudiet viduslaiku vecpilsētas atmosfēru un “torņu ceļu”  4 km garumā ar 40 vēsturiskiem torņiem, iemūžiniet fotogrāfijās Tirguslaukumu ar Rotenburgas rātsnamu, kā arī  Plonlein  laukumu – pilsētas vizītkarti.
Iespējams interesants šķitīs Ziemassvētku muzejs vai Viduslaiku Kriminoloģijas muzejs – vienīgais tieslietām veltītais muzejs Eiropā. Uzzināsiet faktus par 1000 gadus vecu tieslietu vēsturi, soda mēriem, jurisprudenci, nāves sodiem, kā arī raganu vajāšanas vēsturi Bavārijā.
Vakarā pārbrauciens uz Nirnbergu. Nakšņošana Nirnbergā.

10. diena
Nirnberga.

Nirnberga 500 gadu garumā bijusi Vācijas galvaspilsēta. Tās vizītkarte ir Kaizerburgas pils mūris. Tas paceļas virs pilsētas, bet tā pakājē atrodas vecpilsēta ar vēsturiskām ēkām un skaistām baznīcām, vienu no garākajām gājēju ielām Vācijā un tradīcijām bagāto tirgu. Tirgus laukumā arī mūsdienās reizi nedēļā notiek tirgus.
Interesanti ir vēsturiskie pazemes labirinti, kas laika gaitā kalpojuši dažādiem nolūkiem – 14. gs. tur glabāja alu, 2.Pasaules kara laikā slēpās no uzlidojumiem. Pilsētai raksturīga vieta ir Weissgerbergasse- savulaik amatnieku mājas ar interesantu arhitektūru. Šodien tur ir kafejnīcas, bāri, veikaliņi. Tehnikas cienītājiem iesakām apmeklē DB muzeju, kurā uzzināsiet par dzelzsceļa vēsturi Vācijā.
Pārbrauciens uz Landshutu.
Nakšņošana Landshutā.

11. diena
Landshuta.

Landshuta ir viena no nozīmīgākajām Bavārijas pilsētām. Savulaik te atradās valsts pārvalde. Landshuta ir slavena mākslas pilsēta ar tai raksturīgām īpašām celtnēm un arhitektūras rekordiem. Viens no tiem ir Martina tornis – vienīgais 131m augsts tornis, kas būvēts no ķieģeļiem. Otrs – Sv. Martina baznīca ar augstāko dakstiņjumtu pasaulē. Bez jau minētām celtnēm pie pilsētas simboliem jāmin arī Traušnicas pils, ko, vadoties pēc Itālijas renesanses būvniecības paraugiem, lika uzcelt Ludviķis X. No pils balkona var vērot vecpilsētu un Izāras upi.
Pārbrauciens uz Minheni.
Pirms dodaties prom, vēlreiz izbaudiet Bavārijas galvaspilsētu.

12. diena
Lidojums mājup.

Ceļojuma cenā ietilpst :
• 12 dienu ceļojums, iekļaujot auto nomu (VW Polo, Ford Fiesta vai līdzīga) un naktsmītnes 4* viesnīcās Garmišpartenkirhenē un Dornbirnā, 3* viesnīcās pārējās vietās - divvietīgajā numurā ar brokastīm.

Papildus izmaksas :
• aviobiļete Rīga – Minhene – Rīga (a/k airBaltic - no 140,- EUR)
• ceļojuma apdrošināšana

Par piemaksu iespējams nomāt augstākas klases mašīnu.


Atpakaļ