Kaboverde Valsts svētkos


Ceļojums visiem, kurus interesē atklāt un izpētīt jaunas valstis citā kontinentā ārpus Eiropas, tiem, kuri spēj samierināties ar citas mentalitātes cilvēku izpratni par komfortu, kārtību un precizitāti, tiem, kuri atvērti visam neierastajam un neparastajam, kā arī tiem, kas vēlas baudīt tropu sauli un okeāna silto ūdeni kad Latvijā ir auksts.

Ceļojumu laiki:
20.11.2017 - 25.11.2017

Ceļojuma cena no: 799.00 EUR

Transporta veids: : Lidmašīna

Uzdot jautājumu

Pieteikties

Lidojumi:
20.11.2017.: Rīga - Sau Visente 01:15 - 08:10 (tehniskā nosēšanās Faro)
25.11.2017.: Sau Visente - Rīga 17:30 - 05:50 Rīga (tehniskā nosēšanās Tenerifē)

Ceļojuma cenas (pēc izvēles):
Aviobiļete Rīga - Sau Visente- Rīga: - 799 EUR
Aviobiļete + 3* viesnīca Don Paco Hotel vai 4* viesnīca Oasis Porto Grande Hotel : - 999 EUR

Ekskursiju programma (pēc izvēles, par papildus maksu):

Kultūras programma - Mūsu Mindelu
20. novembris

08:10 no lidostas transfers uz viesnīcu
10:00    no viesnīcas
Šīs ekskursijas laikā izstaigāsim vēlreiz Mindelu pilsētas centru un iegriezīsimies mākslas un amatniecības muzejā un Mindelu kultūras centrā.
Apskatīsim māju, kurā dzīvoja „baskājainā dīva” Cezārija Evora.
Pēc tam dosimies uz darbnīcu, kur mums parādīs stīgu instrumentu izgatavošanas procesu un sniegs nelielu koncertu.
Apstāsimies arī salas metereloģiskajā stacijā, no kuras paveras lieliska panorāma uz līci un pilsētu. Ekskursijas noslēgumā - pusdienas.
Ekskursijas ilgums aptuveni 4 - 5 stundas.

Cena: 55,- EUR
Cenā iekļauts: transports, gida pakalpojumi, pusdienas un ieejas maksa stīgu instrumentu izgatavošanas darbnīcā.


 
Sau Visentes salas un tās galvaspilsētas Mindelu apskates ekskursija
21. novembris

09:00 no viesnīcas
Pilnas dienas ekskursijas laikā vispirms apstāsimies skatu laukumā Fortim, no kura paveras panorāma, kas ietver līci un Mindelu pilsētu. Tālāk dosimies apskatīt municipālo un zivju tirgu un Zvaigznes laukumu. Turpinājumā brauksim uz nelielu zveinieku ciematu Kaļau, kas atrodas salas austrumos, izdzisuša vulkāna krāteri un Praia Grande – brīnišķīgu pludmali, kas stiepjas vairāku kilometru garumā.
Pēc pusdienām dosimies apskatīt salas dabas parku, kurā iekļauta Sau Vicentes augstākā virsotne Monte Verde. Pēc tam apmeklēsim Baia das Gatas ( jeb Kaķeņu līci), kur varēs nopeldēties. Atpakaļceļā uz viesnīcu izbrauksim caur interesantu zvejniekciemu Salamansa

Ekskursijas ilgums aptuveni 8 stundas.

Cena: 55,- EUR
Cenā iekļauts:
transports, gida pakalpojumi, pusdienas.Mindelu naktī
21. novembris

20:00 došanās kājām no viesnīcas
Tipiska Kaboverdes restorāna apmeklējums

Ekskursijas ilgums aptuveni 2 stundas.

Cena: 37,- EUR
Cenā iekļauts:
vakariņas ar muzikāliem priekšnesumiem.


 
Ekskursija uz Santjagu salu
22. novembris

06:00 Brokastis līdzņemšanai
06:00 Izbraukšana uz lidostu
07:20 Lidojums uz Santjagu salu
08:15 Ierašanās Santjagu salā

Ekskursijas laikā apskatīsim Kaboverdes lielāko salu Santjagu.
Ekskursiju sāksim pabraucot garām Kaboverdes galvaspilsētai Praijai un dodoties uz Sau Žoržs duš Orgauš ( Sao Jorge dos Orgaos) ciematu, kur atrodas vienīgais Kaboverdes botāniskais dārzs. Šis ceļš dod pirmo iespaidu par "Visāfrikānisko" no Kaboverdes salām ar maziem tirdziņiem, ūdens apgādes punktiem un lieliskām klinšu un ieleju ainavām.
Iegriezīsimies arī Pedra Badeižu ( Pedra Badejo) pilsētiņā, un apskatīsim tās ielas ar maziem veikaliņiem, tirgus laukumu un pludmali, kuru bieži apmeklē galvaspilsētas Praijas iedzīvotāji
Tālāk dosimies uz galveno tūristu apskates objektu Sidade Veļja (Cidade Velha), kurā 1462. gadā uz pastāvīgu dzīvi apmetās pirmie arhipelāga iedzīvotāji. Tajā saglabājušās pirmās valsts galvaspilsētas arhitektūras pieminekļi un 2009. gadā to iekļāva UNESCO pasaules vēsturiskā mantojuma sarakstā. Sidadē Veļja apskatīsim Fortu, kas savulaik bija galvenais vergu tirdzniecības centrs starp Āfriku un Ameriku un Katedrāles drupas.
Pēc pusdienām apmeklēsim Kaboverdes galvaspilsētu Praijas centrālo daļu.

19:00 izbraukšana uz lidostu
20:10 izlidošana uz Sau Visentes salu
21:05 ierašanās Sau Visentes salā

Cena: 255,- EUR
Cenā iekļauts:
lidojums, transports Santjagu salā, gida pakalpojumi, pusdienas.


 

Ekskursija uz Santu Antau salas ziemeļaustrumiem
23. novembris

07:30 no viesnīcas
08:00 izbraukšana ar kuģi uz Santu Antau salu
Pēc ierašanās Portu Novu, ar minibusiem dosimies izpētīt salas ziemeļaustrumus. Dosimies augšup kalnos apskatīt vulkānu Kova, Krusta smaili un fotografēt pasakaino skatu pāri Paula ielejai.
Izbraucot cauri zaļām ielejām un vērojot tropu dabu nonāksim ciematiņā Paul, kur ieturēsim pusdienas. Pēc tam sekos citu šajā salas daļā esošo ciematu – Ribeira Grande, Ponta do Sol, Fontaiņas apskate.
Pēc atgriešanās Portu Novu, ar kuģi dosimies atpakaļ uz Sau Visentes salu.

Atgriešanās laiks viesnīcā: ap 18.00 - 18.30.

Cena: 69,- EUR
Cenā iekļauts:
transports- minibuss un kuģa biļetes, gida pakalpojumi, pusdienas.


 
Santu Antau salas dienvidrietumi
24. novembris

07:30 no viesnīcas
08:00 kuģis izbrauc uz Santo Antao salu
Šīs ekskursijas laikā apskatīsim Santo Antao salas dienvidrietumu daļu. Pēc izkāpšanas Portu Novu ostā, vispirms apskatīsim pozolana – jeb vulkānisko izmešu depozītus, kurus izmanto cementa rūpniecībā.
Tālāk dosimies uz Lažeduš, kurā tiek realizēts lauksaimniecības attīstības projekts. Te mums būs iespēja apmeklēt vietējo veikalu, kurā mūs pacienās ar Kaboverdes tipiskajiem produktiem.
Pēc tam brauksim rietumu virzienā uz Pīļu strauta ieleju, kuru iekļauj gandrīz vertikālas klintis kā arī Altu Mira ieleju. Netālu atrodas visaugstākā salas virsotne Tope de Koroa (1980m).
Pēc pusdienām, apskatīsim Ribeira da Kruž, kur lauksaimniecisko ražošanu ievērojami uzlaboja irrigācijas sistēmas izveidošana.
Ekskursijas noslēgumā atgriezīsimies Portu Novu un ar kuģi dosimies atpakaļ uz viesnīcu Sau Visentes salā.

Atgriešanās laiks viesnīcā: ap 18.00 - 18.30.

Cena: 69,- EUR
Cenā iekļauts:
kuģa biļete, minibuss, gida pakalpojumi un pusdienas.


25.novembris
15:00 transfers uz lidostu


Svarīgi:
• Atļautais bagāžas apjoms : 6 kg rokas bagāža + 13 kg reģistrētā bagāža
• Kaboverde salīdzinājumā ar citām Āfrikas kontinenta tropiskā klimata valstīm ir drošs galamērķis – bez bīstamiem dzīvniekiem un kukaiņiem, bez lipīgām slimībām (kaut gan ieteicams lietot veikalā pirktu ūdeni pudelēs!) un bez augsta noziedzības līmeņa (maciņi tomēr jāsargā!).
• Gaisa temperatūra: 26-29C dienā, 20-22C naktī
• Ūdens temperatūra: 24-26C
• Laikapstākļi: apmēram 7 saulainas stundas katru dienu, no rīta dūmaka, kas ap pusdienlaiku izklīst, lietus iespējamība 4%, diezgan vējains
• Jāņem līdz: peldkostīms, dvielis pludmalei, līdzekļi pret UV starojumu, galvassega, saules brilles, viegla jaciņa vakara pastaigām, virsjaka un sporta apavi, ja plānots piedalīties ekskursijās Sau Antao salas kalnos, ūdens pudele nododamajā bagāžā pirmajam brīdim uz salas, pretodu līdzeklis tiem, kas brauc ekskursijā uz Santjago salu.
• Zvani no Kaboverdes uz Latviju ir ļoti dārgi (apm. 5€/min) – bez ārkārtīgas nepieciešamības neiesakām! Lētāk ir iegādāties vietējo priekšapmaksas SIM karti un zvanīt no Kaboverdes numura.
• Elektrība: 220V – nav nepieciešams pārveidotājs/adapteris
• Laika starpība: 3 stundas
• Valūta: Kaboverdes escudo (CVE), oficiālais kurss 1€= 110 CVE, var norēķināties arī ar euro. Visērtāk ņemt līdz euro nelielas nominācijas naudas zīmēs. Vietējo valūtu var izņemt arī bankomātā ( viens no tiem atrodas Mindelo centrālajā laukumā)
• Nolīgstot taksometru, labāk jau pirms iekāpšanas vienoties par brauciena cenu. Jārēķinās ar amatpersonu ārkārtīgo gausumu lidostā un saņemot vīzas.

UZMANĪBU!
Līdz jābūt pasei ar derīguma termiņu vismaz 6 mēneši pēc ceļojuma pēdējās dienas un brīvu lapu Kaboverdes vīzu iespiešanai.

 


Atpakaļ