Vidusjūras pērle - Sardīnija


Individuāls brauciens ar nomas auto gar Sardīnijas piekrasti. Nakšņošana 4* viesnīcās.
Sardīnija ir otra lielākā Vidusjūras sala. Tās pludmaļu kopējais garums ir 1850 km. Sala pievelk ar civilizācijas maz skartām pludmalēm un romantiskiem klinšainiem līcīšiem.
Sardīnija ir ideāla vieta atpūtai ar skaistām un kontrastainām dabas ainavām un vēsturiski nozīmīgām arhitektūras vietām.

Ceļojumu laiki:

Ceļojuma cena no: 540.00 EUR

Transporta veids: : fly & drive

Uzdot jautājumu

Pieteikties

1. diena
Lidojums uz Sardīniju. Nomas auto saņemšana, brauciens līdz viesnīcai 25 km attālumā.

2. diena
Šo dienu veltiet Costa Smeralda izbaudīšanai. Ja vēlaties apskatīt kultūras pieminekļus, tad Costa Smeralda nebūs īstā vieta. Vislabākais, ko te darīt, ir doties uz pludmali. Costa Smeralda ir kūrorts ar tirkīzzilu jūru, plašām pludmalēm, neskartu dabu un iespaidīgu arhitektūru, te arī atradīsiet greznus restorānus un dizaina preču veikalus. Ieteicamākās pludmales ir Liscia Ruia, Capriccioli, Piccolo Pevro, Spiaggia del Principe un Romazzino, bet visapmeklētākā ir La Cinta – šaura pludmales strēle starp Tirēnu jūru un lagūnu. Costa Smeraldas centrs ir Porto Červo - kūrortpilsēta ar skaistu jahtu piestātni. Vakarā – brauciens līdz Algēro – 215 km.

3. diena
Algēro – viena no svarīgākajām Sardīnijas viduslaiku pilsētām. Apskatiet tās ievērojamākās vietas, kā arī apmeklējiet Bosu – vienu no skaistākajām Sardīnijas pilsētām. Lielākā daļa Algēro arhitektūras pieminekļu tapuši 16. gs., nozīmīgākie no tiem – Algēro katedrāle, Sv. Mišela baznīca, Sv. Marijas katedrāle, pilsētas vārtu tornis Torre del Portal (1360.). Pilsētas centru apjož Algēro mūris – pilsētas simbols. Pastaigu gar mūri sāciet pie Torre di Sulis laukuma. Nonākot līdz Bastioni Marco Polo, atradīsiet daudzus pievilcīgus restorānus. Turpinot apskati, dodieties uz Piazza Civica – vēsturisko centru. Varat apmeklēt Neptūna alu – stalaktītu alu, līdz kurai iespējams nokļūt, no Algero nelielu gabalu braucot ar laivu.
Bosa – krāsaina, krāšņa Sardīnijas rietumu krasta pilsēta Temo upes ielejā, 40 km attālumā no Algēro. Slavena ar koraļļu ražošanu un eksportu. Bosa nav tik ļoti tūristu apmeklēta kā Algēro. Pilsēta ir saglabājusi savu antīko šarmu, un pieaugošā tūrisma attīstība nav traucējusi saglabāt tās identitāti. Bruģētas ieliņas, laukumi, torņi, krāsainas mājas ar dzelzs balkoniem, akmens kāpnes, tipiski vietējā kolorīta restorāni un bāri – tas viss atrodams Bosā. Kalnā atrodas Malaspinas pils - il Castello dei Malaspina.
Bosas pilsētu aptver pludmales. Tuvākā pludmale Bossa Marina - 2 km attālumā no pilsētas.  Vairākas pludmales atrodas dažu kilometru attālumā – gan klinšaini līcīši, gan garākas pludmales joslas.

Tālāk dosieties uz Oristano. Oristano provinces pludmales ir mežonīgas un civilizācijas neskartas. Te var atrast daudzas skaistas pludmales, dažas no tām – Is Arutas, Mari Ermi, Putzu Idu, S’ Azchittu vai romantiskā San Giovanni di Ginis.
 Apmeklējiet seno pilsētu Tarosu vai arī atpūtieties Sinis pussalas Is Arutis garajā smilšu pludmalē.
Tarosas pilsēta ir arheoloģiski nozīmīga vieta, viena no Sardīnijas senām pilsētām. Pirmās vēstures liecības atrodamas no 8. gs. p.m.ē.
Vakarā dosieties uz viesnīcu Pulā, kur pavadīsiet  nākamās divas naktis (250 km). Pie Pulas atrodas visdaudzveidīgākās pludmales – līcīši un garas smilšu strēles, klinšu alas un smilšu kāpas. Brīnišķīgi dabas skati ir Santa Margherita di Pula pludmalē.

4. diena
Iepazīstiet Kaljāri apvidu. Izbaudiet Villasimius pludmales vai arī seno pilsētu Noru, kurā saglabājušās dažādu laikmetu liecības – Romiešu teātris un pirtis, bet  īpašākais, kas paliek atmiņā no Noras pilsētas, ir tās mozaīkas.

5. diena
 Pirms dodieties uz Barisardo, izbaudiet vēl vienu dienu Villasimius līča vai Costa Rei kūrortpilsētiņas pludmalēs (200 km). Costa Rei ir garas pludmales joslas, kas mijas ar granīta klintīm. Skaistuma ziņā Costa Rei pludmales neatpaliek no Costa Smeralda pludmalēm. Ja vēlaties šo dienu pavadīt aktīvi, pludmalē pieejami ūdens sporta  veidi. Villasimius lepojas ar labiem vietējiem krogiem un restorāniem.

6. diena
Austrumu krasts – Costa Smeralda. Šodien iepazīstiet Ogliastras apkārtni, kura piesaista ar  pasakainiem dabas objektiem – Vīģu ala (Grotte de Fico), Su Marmui alas, Su Goroppu aiza. Pateicoties daudzveidīgajiem dabas veidojumiem, Ogliastru sauc par “amfiteātri pie jūras”. Šis reģions ir ļoti piemērota vieta, lai dotos pārgājienos. Ogliastra ir civilizācijas visneskartākais un viskalnainākais apgabals. Iespējams šķērsot Monti del Gennargentu  - Sardīnijas viena no atpazīstamākajām vietām, Sardīnijas augstākā kalnu grēdu. Apmeklējiet Orgosolo pilsētu (200 km). Orgosolo simbols ir tās mūri un mūru zīmējumi. Mūru zīmējumu tradīcija attīstījās ap 1960 – 80. g. Motīvi tajos atspoguļo Itālijas ekonomisko dzīvi, streikus un konfliktus.

7. diena
Vēl pēdējo dienu atpūtieties Sardīnijas pludmalē, baudot sauli un kristāldzidro ūdeni.

8. diena
 Brauciens līdz lidostai. Lidojums mājup.

Ceļojuma cenā iekļauts :
• 8 dienu ceļojums, iekļaujot auto nomu - A kategorijas auto (piem., Peugeot 107)
• naktsmītnes 4* viesnīcās divvietīgajā numurā ar brokastīm,
• 3 vakariņas (viesnīcās Hotels Flamingo, La Torre und Sa Muvara)

Papildus izmaksas:
• aviobiļete Rīga – Olbia – Rīga  (no 370 EUR – tiešais lidojums)
• ceļojuma apdrošināšana

NB! Ir iespējams pagarināt uzturēšanās laiku Sardīnijā un izvēlēties augstākas kategorijas nomas automašīnu par papildus maksu.
 
Viesnīcas :
Parco degli Ulivi (Arzachena)
Alghero Resort Country Hotel (Alghero)
Hotel Flamingo (Santa Margherita di Pula)
Hotel La Torre (Barisardo)
Hotel Rocce Sarde (San Pantaleo)

Ceļojuma cena 1 pers. (ceļojot divatā):

01.05. – 31.05.

EUR 540

01.06. – 30.06.

EUR 670

01.07. – 31.07.

EUR 805

01.08. – 06.08.

EUR 863

07.08. – 20.08.

EUR 880

20.08. – 31.08.

EUR 750

01.09. – 05.09.

EUR 650

06.09. – 15.09.

EUR 620

16.09. – 30.09.

EUR 590


Atpakaļ