Apvienotie Arābu Emirāti

Nosaukums Datumi Ilgums Cena Transports
Atpūta AAE   890.00 EUR

Par Apvienotajiem Arābu Emirātiem

Apvienotie Arābu Emirāti

Galvaspilsēta: Abu Dabi

Teritorija: 83,6 tūkst km2

Iedzīvotāji: 2,4 milj.

Vietējais laiks: GMT + 4

Valūta: dirhams AED, 1 dirhams = 100 filsi . Apgrozībā ir 5, 10, 25 filsu un 1 dirhamu monētas, papīra nauda – 5, 10, 50, 100, 200 un 500 dirhami. Jau 10 gadus dirhama kurss pret ASV dolāru ir nemainīgs - 1USD = 3.67 AED

Valoda: valsts valoda ir arābu, biežāk lietotās ir persiešu, angļu, hindi un urdu valodas.

Reliģija: musulmaņi sunnīti 96%, kristieši 3%, hindi un citas 4%.

Elektrība: spriegums tīklā ir 220/240 V. Elektriskajam kontaktam ir 3 dakšiņas, lai izmantotu standarta kontaktu ar divām dakšiņām nepieciešams adaptors.

Svētku un izejamās dienas: 1. janvāris, 6. augusts, 2.,3.,25. un 26. decembris. Kā arī reliģiskie svētki, kuru datumi tiek noteikti pēc islamā pieņemtā mēness kalendāra.

Klimats: tropu klimats ar retiem nokrišņiem, pārsvarā ziemas periodā. Parasti gadā ir 7 – 10 lietainas dienas. Atkarībā no diennakts laika, gaisa temperatūra svārstās robežās no +10 lidz +48. Vidējā gaisa temperatūra janvārī ir + 24 C, jūlijā + 41 C.

AAE ietilpst septiņi emirāti: Abu-Dabi, Dubaja, Šardža, Adžmana, Umm-Al-Kaivaina , Rāselkaima un Fudžeira. Galvaspilsētu nosaukumi atbilst katra emirāta nosaukumam. Emirātos absolūta vara ir emīriem (šeihiem). Trīs ceturtdaļas valsts teritorijas aizņem smilšaini tuksneši. Lai gan gandrīz visa pārtika ir jāieved, šī tomēr ir plaukstoša valsts. Katrā emirātā jūs atradīsiet, ko apbrīnas vērtu. Šī ir kontrastu zeme, kurā saskaras pagātne un nākotne – divi dažādi laikmeti, divas atšķirīgas pasaules. Šeit mūsdienu modernā pasaule saplūst ar tuksnešu mūžību, austrumi – ar rietumiem, vecais – ar jauno. Tā ir eksotiska valsts ar kosmopolītisku dzīvesveidu un gadsimtiem dziļā senatnē sniedzošos beduīnu kultūru.


Atpakaļ