Austrija


Obergurgla

Obergurgla (Obergurgl) – jauns slēpošanas kūrorts, viens no augstākajiem Austrijā. Obergurgla atrodas aizā, līdzās kalnu pārejai, kas ved uz Itāliju. Slēpošanas reģiona augstākais punkts atrodas 3080 m virs jūras līmeņa, no kurienes paveras lielisks skats uz Itālijas Dolomītiem.

Par Obergurglu internetā ir salīdzinoši maz informācijas. Tas pazīstams kā ekskluzīvs kūrorts, uz kurieni atpūsties dodas respektabla publika, kurai patīk komforts un miers. Slēpošanas reģions izceļas ar moderniem ātrgaitas pacēlājiem, tāpēc šeit gandrīz nekad nav rindu, un ir ļoti rūpīgi sagatavotas trases, kur ir daudz mazāk slēpotāju nekā citos austriešu kūrortos. Pirmās klases viesnīcām šeit raksturīga ļoti augsta līmeņa apkalpošana un lielākā daļa no tām atrodas tieši pie slēpošanas trasēm. Nakts mieru kūrorta viesiem nodrošina automašīnu kustības aizliegums. Galvenā kūrorta priekšrocība ir tā augstā atrašanās vieta, pateicoties kurai slēpošanas sezona šeit sākas jau novembra vidū un beidzas maijā. Vasarā augsto kalnu dziednieciskās īpašības vilina šurp bagātniekus un slavenus sportistus.
Pasaule par Obergurglu pirmo reizi izdzirdēja 1931.gadā, kad uz ledāja piespiedu nolaišanos veica pirmais stratosfēras iekarotājs šveicietis Ogists Pikārs. Par to liecina piemineklis ciematiņa centrā. Tomēr galvenais grūdiens kūrorta attīstībā notika samērā nesen, tikai 1997.gadā, kad tika atvērts pacēlājs Top-Express ar astoņvietīgām panorāmas kabīnēm. Šis pacēlājs savieno Obergurglu ar Hohgurglu (Hochgurgl, 2150 m) – nelielu augstkalnu ciematiņu, kur ir tikai pāris četru un piecu zvaigžņu viesnīcas, kas atrodas tieši pie slēpošanas trasēm.
Obergurgla atrodas 15 km attālumā no Zeldenas, starp pilsētām kursē bezmaksas autobuss. Ar Zeldenas pacēlāju karti, par nelielu papildus samaksu, vienu dienu var slēpot arī Obergurglas-Hohgurglas reģionā. Trases šajā reģionā ir īsākas nekā Zeldenā, platas un ideāli koptas. Pat sezonas karstumā te ir salīdzinoši maz slēpotāju. Plašas svaiga sniega teritorijas ilgi saglabājas slēpotāju neskartas, to patiesi novērtējuši frīraida cienītāji. Snovbordistiem pieejams snovborda parks un 120 m gara half pipe.
Kūrorta viesnīcās ir viss nepieciešamais atpūtai un izklaidei pēc slēpošanas: bāri, kafejnīcas, baseini, saunas, sporta zāles, dažos ir pat slēgtie golfa laukumi. Arī Obergurglas ciematā ir apmēram 30 restorāni, bāri, diskotēkas un slidotava.


Atpakaļ