Brazīlija

Nosaukums Datumi Ilgums Cena Transports
Brazīlija, Argentīna un Urugvaja   4560.00 EUR
Lieliskais Rio   1650.00 EUR
Riodežaneiro, Iguasu un Amazone   3395.00 EUR

Brazīlija

BrazīlijaJa uzmācīgā doma par pastaigu baltās biksēs pa Avenida Atlantica Jums joprojām neliek mieru, tad ir pēdējas brīdis doties uz Brazīliju. Izņemot Jauno gadu un karnevāla laiku, Rio ir apbrīnojami mierīga pilsēta. Neskan mūzika no katras kafejnīcas, satiksme ir mierīga un mīļākā pilsētas iedzīvotāju (karioku) nodarbe ir sēdēt Kopakabanas vai Ipaniemas pludmales krēslos, vest pastaigāties suņus gar okeāna krastu un vizināties ar velosipēdiem gar Lagoa Rodrigo de Freitas ezeru. Pastāv risks, ka arī Jūs nevarēsiet pretoties svelmei un lielāko daļu laika pavadīsiet pludmalē, pa retam ieskrienot tuvāk esošajās šķērsielās, lai apmierinātu izsalkumu "šuraskarijās" (zviedru galds ar lieliskāko pasaulē bārbekjū par fiksētu cenu 7-10 USD) vai nopirktu svaigi spiestu eksotisku augļu sulu kokteili par pāris reāliem. Taču ir vērts piespiest sevi apmeklēt galvenās pilsētas apskates vietas - Korkovado, "Cukurgalvu", vecpilsētu u.c., kā arī doties izbraukumā uz kādu no vietējiem kūrortiem 100 km rādiusā. Tas varētu būt greznais Angra dos Reis, kur GLOBO studijas seriālos atpūšas bagātie filmu varoņi, vai Buzios, kas kļuva slavens pēc tam, kad Bridžita Bardo šo zvejnieku ciematu nodēvēja par savu mīļāko atpūtas vietu, vai arī Arraial do Cabo ar bezgalīgām baltām smilšu pludmalēm un mieru, kas šeit valda.  

Piedzīvojumu meklētāji un ekotūrisma piekritēji var doties uz Amazoni un dzīvot bungalo, celties 7:30, plkst. 8:00 brokastot bezkaunīgu papagaiļu sabiedrībā un 8:30 doties pārgājienā pa džungļiem, vārdu sakot - dzīve, kā skautu nometnē. Sevišķu sajūsmu sagādā vizināšanās ar kanoe pa Amazones pietekām un pakļūšana zem pēkšņi uznākušā negaisa, esot upes vidū, vai arī tumsā spīdināt lukturīšus krastu virzienā un spiegt ik reizi, kad gaismas kūlī atspīd aligatoru sarkanās acis. Liela popularitāte meiteņu vidū ir piranju ķeršanai no piestātnēm, pie kurām mēdz piestāt sniegbaltas jahtas un Manausas bagātnieku kuteri. Kā jau nometnēs iegājies, tiek stāstīti šausmu stāstiņi par to, kā pagājušajā vasarā milzīga anakonda ir norijusi viesnīcas saimnieka zeltaino retrīveri, taču tas netraucē tūristiem stundām sēdēt dabiskajos, siltajos brīvdabas baseinos un mierīgi tērzēt.
Ir interesanti doties pa upi uz vietu, kur saplūst Solimões un Rio Negro upes, – tā ir iespēja redzēt vienu no Amazones iztekas aizraujošākajiem skatiem, kad Negru upes melnie ūdeņi saplūst ar Solimões upes gaiši brūnajiem ūdeņiem un tie, savstarpēji nesajaucoties, plūst vairākus kilometrus. Netālu no šīs vietas atrodas sala, kuras vidū ir ezers. Salas vietējā restorānā Jūs varat nogaršot izcili garšīgu piranju zupu, ceptas zivis vai desertu no sulīgiem ananāsiem un pēc tam, pa koka tiltiņiem doties līdz ezeram un atskārst, ka atrodaties vietā uz zemeslodes, kurā pieļāvāt vismazāko iespēju nokļūt, sēžot astotās klases ģeogrāfijas stundā. Skolas dienu atmiņas Jums izraisīs brīdis, kad ieraudzīsiet Victoria Regia lotosus (vai atceraties tos, kuru milzīgās lapas spēj noturēt bērna svaru ?), kad centīsieties ieraudzīt noslēpumainos briesmoņus, kas mīt aizaugušajos krastos, vai kad sajūsmināsieties par krāšņajiem putniem, kuri ķērc un lidinās koku galotnēs. Un starp citu, Negru upes krastos nav odu ! Upes melnie, ar trūdvielām bagātie ūdeņi neļauj tiem vairoties, tādēļ aerosolus un moskītu tīklus varat atstāt mājās.
Pamest Rio ir vērts arī lai ieraudzītu Iguasu ūdenskritumu, kas atrodas uz Brazīlijas un Argentīnas robežām, netālu no Paragvajas. Lidojums līdz turienei aizņems tikai pusotras stundas, turklāt varēsiet apskatīt ne tikai lielisko ūdenskritumu, bet arī vienu no pasaules lielākajām hidroelektrostacijām ar tās milzīgo dambi. Iguasu ūdenskritumā Jūs redzēsiet kā milzīgās ūdens masas krīt tā dēvētajā "Velna rīklē" (Garganta do Diablo), no kurienes ūdens šļakatas uzlido līdz pat 600m augstumam, saulainā laikā veidojot krāšņu varavīksni. Ja gribēsiet pavizināties ar ātrgaitas kuteri ūdenskrituma tuvumā, neaizmirstiet peldkostīmus,- laivas vadītājs noteikti iestūrēs zem vienas no ūdenskrituma siltajām kaskādēm! Turpat netālu atrodas Putnu parks, kurā var apskatīt vairāk kā 500 putnu sugu un nofotografēties piemiņai par Brazīliju ar milzīgu, košu papagaili vai tukanu uz pleca.Atpakaļ