Brazīlija


Ekskursijas Foz do Iguacu

Foz do Iguacu atrodas valsts dienvidrietumos, uz Brazīlijas, Argentīnas un Paragvajas robežas, 1500 km no Riodežaneiro un 1065 km no Sanpaulo. Ievērojamākās vietas šeit ir varenais Iguasu ūdenskritums, Putnu parks (Parc dos Aves) ar vairāk kā 150 sugām putnu, kā arī Itaipu elektrostacija ar tās dambi, kas ir lielākā šada veida būve Latīņamerikā.

Iguasu ūdenskritums
Iguasu ūdenskritums atrodas uz divu valstu – Argentīnas un Brazīlijas robežām. Tas ir viens no lielākajiem pasaules ūdenskritumiem, kura platums ir ap 3 km un tā augstums svārstās no 72m līdz 86m. Pēc savas struktūras tas ir unikāls, jo sastāv no 275 divpakāpju un 28 galvenajām kaskādēm. Pa vienu no tām, kura tiek saukta par Velna Rīkli (Garganta do Diablo), stiepjas robeža starp Argentīnu un Brazīliju. Velna Rīklē krītošais ūdens veido milzīgus tvaika mākoņus, kuri ir saskatāmi pat 7 kilometru attālumā.


 Putnu parks
Četros hektāros pirmatnīgā Brazīlijas lietusmeža ir izvietojies dabas parks, kurā tūristiem, ornitologiem un visiem dabas mīļotājiem ir iespēja vērot un fotogrāfēt dažādu sugu putnus to dabiskajā vidē. Šeit mīt vairāk kā 500 dažādu putnu gan no Dienvidamerikas, gan no citiem kontinentiem

 


 Macuco Safari
Apmēram 2 km no Iguasu ūdenskrituma atrodas Macuco ceļš, pa kuru 20 minūšu braucienā līdz Iguasu kanjonam, jums būs iespēja baudīt tropiskā meža burvību un redzēt orhidejas, bromēlijas kā arī daudzus citus eksotiskus augus. Apmēram 600 m pirms kanjona ceļš beidzas un tālāk ir jādodas kājām. Iguasu kanjons ir radies pirms daudziem miljoniem gadu, ūdenim izskalojot virs seno tuksnešu smiltīm esošo bazalta slāni.
Nonākot pie upes, jūs pārsēdīsieties ātrgaitas motorlaivās un dosieties pusstundu ilgā, aizraujošā braucienā uz ūdenskritumu. Neaizmirstamu iespaidu atstāj brauciens tiešā kaskāžu tuvumā, kad rokas stiepiena attālumā no liela augstuma gāžas milzīgas ūdens masas.


 Itaipu hidroelektrostacija
Tas ir pasaules vislielākais dambis un HES ar 12.6 milj. kW jaudu, kurš tiek uzskatīts par vienu no mūsdienu pasaules septiņiem brīnumiem. Braucot Paranas upes virzienā, pāri kurai ir uzbūvēts šis milzu dambis un jau esot pāris kilometru attālumā jūs dzirdēsiet spēcīgu, krītoša ūdens masu radīto troksni. Dambja augstums sasniedz 196 m, bet garums 7.76 km.


 Izklaides lidojumi ar helikopteru
Jums ir lieliska iespēja izbaudīt skatu uz Foz do Iguacu apkārtni no putna lidojuma. Helikopteru kompānija piedāvā divus maršrutus - pirmais, apm 10 minūšu lidojums ir ap Iguasu ūdenskritumu un otrs, apmēram 30 minūšu ilgs lidojums, ir virs Itaipu elektrostacijas un Iguasu ūdenskrituma. No putna lidojuma augstuma Jums pavērsies brīnišķīgs skats uz Paranas lietusmežu un tālumā redzamo tvaika mākoni, zem kura, tuvāk pielidojot, Jūs atklāsiet krāšņo ūdenskritumu. Lidojuma laikā Jūs varēsiet redzēt ūdenskritumu arī no Argentīnas puses, kā arī tiltu pāri Paranas upei, kura atdala Brazīliju no Paragvajas.


Atpakaļ