Brazīlija


Maranjao

Maranhão - Lençois Maranhenses
Brazīlijas ziemeļos pie ekvatora atrodas unikāls nacionālais parks - Lençóis Maranhenses. Šeit, apmēram 100 km garumā, Atlantijas okeāna ūdeņi atduras paugurainā apvidū, kur starp 50 m augstām kāpām, kā dimanti izbārstīti dzidri saldūdens ezeri. Šeit mīt daudzums dažādu zivju un plunčājas tūristi, kas tikko atguvušies no pasakaini brīnišķīgās ainavas radītā šoka. Pateicoties jaunajam ceļam uz Barreirinhas šis parks ir ērti sasniedzams un daudzu tūristu apmeklēts. Laivu transports iet līdz Atins kāpu zonai un līdz Caburé, kur paralēli pilsētas steigai ir iespējams atpūsties pie jūras vai upes, pastaigājoties vai peldoties.
Maranjao štata galvaspilsēta San Luisa (São Luís) ir 17. gs. vēstures un arhitektūras piemineklis un nozīmīga rūpnieciska pilsēta, kuras osta ir dzelzceļa galapunkts, kas stiepjas no paša dzelzsrūdas ieguves rajona Carajás.
Pretējā pusē pāri līcim atrodas Alcântara - pilsēta  ar ekstrēmu kontrastu starp koloniālā stila arhitektūru ar flīzēm dekorētām mājām un modernām High-Tech formām. Šeit atrodas arī mūsdienīgs kosmosa izpētes centrs, kā arī Brazīlijas kosmodroms.
Dažus kilometrus uz dienvidiem no São Luís pie Rio Mearim upes iztekas sākas neizbrienamais Baixada Maranhense. Simtiem ezeru, kā piemēram, Lagoa Cajari vai Lagoa do Viana veido lielāko Brazīlijas ziemeļaustrumu dabīgo ezeru rajonu.


Atpakaļ