Brazīlija


Noderīga informācija ceļotājam

Dokumenti: Dodoties uz Brazīliju ir nepieciešama pase, kuras derīguma termiņš ir ne mazāks kā 180 dienas no iebraukšanas datuma, un vīza. Kopš 2012. gada 8. oktobra ir spēkā Eiropas Savienības un Brazīlijas Federatīvās Republikas nolīgums par īstermiņa uzturēšanās vīzu režīma atcelšanu Eiropas Savienības pilsoņiem. Tas nozīmē, ka Latvijas pilsoņiem, kuri Brazīlijā plāno ieceļot tūrisma, privātā vai uzņēmējdarbības nolūkā, kā arī piedalīties konferencēs, semināros un sporta sacensībās, nav jānoformē Brazīlijas ieceļošanas vīza, ja uzturēšanās laiks valstī nepārsniedz trīs mēnešus pusgada laikā.

Ielidojot Brazīlijā Jums ir jāaizpilda iebraukšanas/ izbraukšanas formulārs (Cartão de Entrada / Saída), kura pirmo daļu jāiesniedz pasu kontrolē iebraucot valstī, bet otro daļu izbraucot. Rūpīgi glabājiet formulāru visa ceļojuma laikā !

Atpūtas laikā ieteicams glabāt pasi viesnīcas seifā !

Nauda: Brazīlijas nacionālā valūta ir reāls. Valūtu ir iespējams samainīt viesnīcā, valūtas maiņas punktos – Cambio. Lielākajā daļā restorānu, veikalu u.c. ir iespējams norēķināties ar kredītkartēm. No bankomātiem Jūs varat izņemt tikai vietējo valūtu. Banku darbalaiks ir 10:00 – 16:00, izejamās dienas – sestdiena, svētdiena.

Dzeramnauda: - 10 % no pakalpojuma vērtības. Pieņemts atstāt dzeramnaudu ekskursiju autobusu šoferiem, viesnīcas personālam u.c.

Pludmale: Pludmales dvieļi, saules sargi un krēsli ir gandrīz visās 4* un 5* zvaigžņu viesnīcās. Iesakām lietot sauļošanās krēmus arī dienās, kad šķiet apmācies. Krēmus u.c. kosmētiku varat iegādāties aptiekās – Drogarias.
Dodoties uz pludmali ieteicams atstāt rotaslietas, pulksteņus, foto/ videokameras un dokumentus viesnīcas seifā.

Apģērbs: Tūrisma un izklaides vietās pārsvarā vienkāršs: T-krekls, šorti un viegli apavi. Dodoties ārpus tūrisma zonām, iesakām nepievērst sev uzmanību ar dzeltenzaļajiem Brazīlijas futbola izlases T-krekliem un citiem tipiskiem "tūristu" aksesuāriem, tā vietā labāk izvēlēties neuzkrītošu kreklu (vai blūzi) ar īsām piedurknēm un džinsus vīriešiem vai svārkus sievietēm.

Ēdieni: Valsts kulinārais simbols feižoada (feijoada) ir ceptas melnās pupiņas ar rīsiem, ar kūpinātām cūku ausīm, astēm, ķiplokiem, lauru lapām un kūpinātu gaļu. Klāt pasniedz sagrieztus šķēlēs apelsīnus, kāpostus un piparu mērci.
Ļoti populāra ir uz iesmiem sadurta gaļa, kas tiek cepta uz oglēm, līdzīgi, kā mums pazīstamais šašliks. Šis ēdiens saucas "šurasku" (churrasco), bet restorānus, kur gatavo šos ēdienus - churrascarias Jūs atradīsiet ik uz soļa. Lielākajā daļā restorānu Jūs varat par fiksētu cenu baudīt „šurasko” bez ierobežojuma – personāls nes uz iesmiem dažādu veidu grillētu liellopu, cūkas vai vistas gaļu un nogriež gabalu pēc Jūsu izvēles.

Dzērieni: Slāpju veldzēšanai lietojiet tikai pudelēs fasētu ūdeni, kuru varat nopirkt jebkurā pārtikas veikalā. Iesakām nogaršot kokosrieksta „pienu”, dabīgo sulu kokteili Suco misto vai Vitaminas, dzērienu Guarana - tipisku brazīliešu atspirdzinošo dzērienu, kuru izgatavo no tāda paša nosaukuma Amazones augļa.
No alkoholiskajiem dzērieniem pagaršojiet Brazīlijas alu - „serveža” un pazīstamāko no Brazīliešu dzērieniem - kašasu (cachaca) - stiprs, kristāltīrs degvīns, kas iegūts no nepārstrādātu cukurniedru spirta. Kašasa savienojumā ar laima sulu, cukuru un ledu saucas „kaipiriņja” (caipirinha) un ir nopērkama daudzajos pludmales kioskos.

Sakari: Brazīlijas tālruņu starptautiskais kods ir +55. Mobilo tālruņu sakari ir pieejami visās lielākajās pilsētās un to apkaimē, taču atkarīgi jūsu operatora (LMT, Tele2 vai Bite) viesabonēšanas iespējām. Brazīlijas GSM operatoru tīkla pārklājumu skatiet www.gsmworld.com .
Internets ir pieejams praktiski visās viesnīcās sākot ar 3* un augstāku kategorijām, kā arī visuresošajās interneta kafejnīcās.

Veselība: Lai gan vakcinācija nav saistīta ar inficēšanās risku un Brazīlijā nav obligātas vakcinācijas prasības iebraucējiem no Eiropas, tomēr Sabiedrības veselības aģentūra iesaka vakcinēties pret dzelteno drudzi un malāriju. Sīkāka informācija: www.sva.lv .


Atpakaļ