Bulgārija


Bansko

Brīnišķīgo Pirinas kalnu masīva pakājē, to ziemeļu nogāzē, atrodas neliela, sena pilsētiņa - Bansko. Tās vēsturiskais centrs ir īsts arhitektūras muzejs. Pilsētas centru atrast ir ļoti vienkārši - jāorientējas pēc Sv Trīsvienības baznīcas zvanu torņa. Pilsētas centrs nav pārāk liels, to var šķērsot dažās minūtēs. Ievērības cienīgas ir ap 120 māju-muzeju, kuru sienas izrotātas ar zīmējumiem un kokgriezumiem. Nepalaidiet garām iespēju iegriesties vietējos krodziņos -"mehanās" un nogaršot lieliskos nacionālos ēdienus, paklausīties melodiskās dziesmas, izbaudīt šejienes sirsnības un viesmīlības atmosfēru.

Pēc atgriešanās no slēpošanas trasēm varat peldēt viesnīcu baseinos, bet pirts cienītāji atradīs saunas pat vismazākajos viesu namos, un tos, kuri vēl nejūtas noguruši, Bansko aicina uz saviem naktsklubiem.
Bansko ir visgarākā slēpošanas sezona Bulgārijā, -  no decembra līdz maijam šeit ir stabila sniega kārta. Trases ir paredzētas slēpotājiem ar jebkuru meistarības pakāpi, turklāt nesen ir atvērta arī nakts trase. Cauru dienu satiksmi ar 12 km attālo trasi nodrošina slēpotāju autobusi. Ceļš uz kalniem, kas vijas caur apsnigušajiem skujkoku mežiem ir vēl viena šejienes brīvdienu izprieca.

• Kūrorta augstums - 935 m
• Pacēlāju skaits - 8
• Trašu augstums - 1100  - 2500 m
• Trašu kopējais garums - 15 km
• Distanču slēpošanas trases - 8 km


Atpakaļ