Ēģipte


Ēģipte

Lielākajai daļai atpūtnieku Ēģipte ir ne tikai senākās civilizācijas zeme, bet arī viens no tuvākajiem kūrortiem, kur var baudīt sauli un ūdenspriekus cauru gadu. Populārākās vietas ir Hurgada un Šarmelšeiha. Uz ziemeļiem no Šarmelšeihas atrodas vindsērfinga un daivinga cienītāju iemīļota vieta Dahaba, blakus Hurgadai - norobežots viesnīcu komplekss El Guna, kuru radijis arhitekts, kurš pirms tam projektējis Disnejlendu Floridā. Nirēji dodas šurp dēļ Sarkanās jūras, to koraļu rifiem un bagātajai zemūdens pasaulei. Daivinga instruktorus šeit var atrast gandrīz vai katrā viesnīcā, bet ar niršanu labāk nodarboties Safāgā vai Marsa Alamā, jo tur tāpat nav nekā citu izklaides iespēju. Blakus Šarmelšeihai atrodas Ras Mohammed nacionālais parks ar jūras bruņurupučiem un nogrimušo transportkuģi "Yolanda", kas savā pēdējā reisā veda kravu ar klozetpodiem, kuros tagad dzīvo murēnas un krabji.
Kaira ir bijusi valsts centrs jau vairāk nekā 1000 gadus. Tā iemieso visu Ēģiptes dažādību, kurā līdzās atrodas kleķa būdiņas un modernas biroja ēkas, elegantas mašīnas un ēzeļu vilkti ratiņi, minareti un neona gaismu reklāmas. Gandrīz visam ko redzat šeit var piemērot epitetu "milzīgs": - Gizas piramīdas, Saladina citadele, Ēģiptes muzejs, divas "mirušo pilsētas" (kapsētas, kurās mitinās desmitiem tūkstošu cilvēku), Khan el Khalili tirgus un desmitiem izcili skaistu tempļu. Protams pati lielākā vērtība ir pašai Kairai, tās krāsām, skaņām un smaržām.
Tradicionālā tūristu izklaide ir Nīlas kruīzi. Ievērojamākās pilsētas pie Nīlas ir Luksora ar tās nekropoli, Karnakas templi, Valdnieku ieleju, Hatšepsutas templi un Asuana ar Isidas templi, botānisko dārzu, milzīgo dambi, kuru uzbūvēja 20.g.s. 70-tajos gados ar PSRS atbalstu, un Abu Simbel templi.Atpakaļ