Grieķija


Halkidiki

Halkidiki pussala tiek dēvēta arī par „Poseidona trejzari”. Leģenda vēsta, ka mistiskie milži Sitons un Afons – sāncenši, kuri nevarēja izlemt, kam no viņiem piederēs dievišķīgā skaistuma nāra, sadusmoja jūras valdnieku Poseidonu, kurš, dusmu uzliesmojuma brīdī, meta savu trejzari Halkidiki pussalā un sadalīja to trijās daļās – trīs milzīgie „pirksti”, vēlāk tika nosaukti par Kassandru, Sitoniju un Afonu. Kassandras, Sitonjas un Afonas pussalas apvieno un sadala smaragda-dzidrie Egejas jūras ūdeņi. Nelielas omulīgas kūrorta pilsētiņas ar bāriem, tavernām, restorāniem, idilliskie līči, pakalni aizauguši ar smaržīgiem priežu mežiem, spilgtais vīnogu, citrusaugu un pistāciju zaļums noskaņo Jūs patīkamai atpūtai. Šeit var atpūsties jebkurš- kurš meklē mieru vai alkst pēc zināšanām, kas vēlas atpūsties vai meklē izpriecas. 

Kassandras pussala Halkidiki ir iegrimusi priežu mežu zaļumā un to apskalo ar divu Egejas jūras līču kristāldzidrie ūdeņi kas ik gadu piesaista tūkstošiem tūristu. Šeit ir lieliski attīstīta tūrisma infrastruktūra un izvietoti daudzi tūrisma centri, kur tiek piedāvāti daudzveidīgi ūdenssporta veidi un izklaides. Populāri transporta līdzekļi – velosipēdi un motocikli, kurus var iznomāt uz dažām stundām, uz dienu vai nedēļu.

Sitonijas pussala Halkidiki valdzina ar savu dabu un mieru. Tās teritorija šķiet mūsdienu civilizāciju un cilvēka roku neskarta. Priežu meži, olīvkoku birzes, nelielie līči, kristāldzidrs ūdens – tā ir Sitonja, vidējais Halkidiku „pirksts”. 

Afona (Ajon-Oros) pussala Halkidiki, kas izceļas ar gleznainām ainavām un ar leģendām apvītu Afona kalnu, kura pakājē kopš 885. g. dzīvo tikai mūki un savrupnieki. Šī ir garīgās koncentrēšanās un vientuļnieku vieta.


Atpakaļ