Grieķija


Krētas kūrorti

Hanija
Otra lielākā salas pilsēta ir Hanija, kura līdz 1972 g. bija Krētas galvaspilsēta. Līdz mūsdienām pilsēta ir saglabājusi daudzu kultūru iezīmes, kas ne vienu vien simtu gadu eksistējušas Krētā. Gleznaina, sena pilsēta ar šaurajām ieliņām, kurās ēkas vēl atceras turku laikus. Uz pakalna venēciešu arhitektūras cietoksnis liecina par to, ka Hanija kādreiz bijusi viena no lielākajām tirdzniecības ostām Balkānos. Pludmales - lielāko daļu smilšu, nelielas taču mājīgas viesnīcas, promenāde ar daudziem juvelieru izstrādājumu veikaliem un ādas izstrādājumu bodītēm, tavernām, nelielām kafejnīcām, mīlīgiem restorāniem, bāriem, suvenīru bodītēm, kā arī ar daudzām izklaidēm piešķir Hanijai saistoša kūrorta tēlu.

Elunda
Kādreizējais piekrastes ciemats, kurš atradās pasakaini skaistajā Mirabello līcī 10 km no Agios Nikolaos, ir kļuvis par lielisku kūrortu – par pērli Krētas rotā. Elunda atšķiras ar sevišķi maigu, veselīgu klimatu. Krasta līnija šai rajonā ir stipri robota, tādejādi veidojot neskaitāmus līčus. Šeit Jūs atradīsiet pašus dārgākās un prestižākās viesnīcas Grieķijā. No šejienes ar laivu var nokļūt līdz Spinalongai, kur atrodas sens venēciešu cietoksnis, bet XX gs. sala izmantota kā kolonija spitālīgajiem.

Malija
Dzīvīga, omulīga, neliela pilsētiņa 40 km no Hēraklejas, izvietota līcī ar tādu pašu nosaukumu, Krētai raksturīgā apkārtnē. Tieši šeit Jūs atradīsiet visskaistākās smilšu pludmales. Šodien Malija ir plaši pazīstams un īpaši jauniešu iecienīts kūrorts, kur ir daudz tavernu, veikalu un nakts klubu. Pilsētas austrumu daļā ir saglabājušās Minojas pilsdrupas. Tieši šeit arheologi atrada Minojas bišu attēlus, kas ir kļuvuši par Krētas talismanu. Šodien vietējie meistari rotā ar tām juvelierizstrādājumus.

Retimno
Retimno pilsētā Jūs izbaudīsiet Venēcijas arhitektūras skaistumu: Lielie vārti, Lodžija – kādreiz bijušais atpūtas klubs un vietējo muižnieku satikšanās vieta, bet tagad kļuvis par arheoloģijas muzeju, Rimondi strūklaka, forts uz Paleokastro pakalna, no kurienes paveras lieliska pilsētas panorāma. Pilsētas piekrastē daudz mājīgu kafejnīcu, tavernu nacionālajā stilā. Gan dienā, gan naktī šeit ir dzīva atmosfēra. Ērta satiksme ar autobusiem uz Hanju, Hērakleju un citām salas pilsētām. Skaleta – neliela pilsētiņa, kas atrodas 12 km no Retimno. Šajā klusajā un mierīgajā pilsētiņā Jūs atradīsiet dažas kafejnīcas, tavernas, kā arī lieliskas pludmales. Panormo - neliela pilsētiņa, kas atrodas 22 km no Retimno. Pēdējo gadu laikā Panormo ir kļuvusi par lielisku kūrortu Krētas rietumu daļā. Šeit ir diezgan daudz veikalu, kafejnīcu, tavernu, restorānu, bāru. Šī lieliskā vieta ir domāta gan mierīgas atpūtas, gan arī izpriecu cienitājiem.

Agios Nikolaos
Krētas ziemeļu piekrastes ceļš ved cauri bijušajam zvejnieku ciematam – tagadējam Elundas kūrortam. Jūs apmeklēsiet klinšaino Merabelas piekrasti un Agios Nikolaos –vienu no viselegantākajam mūsdienu pilsētām visā salā. Šeit ir lieliski skati uz jūru un kalniem , grieķu tavernas un suvenīru bodītes. īpašu burvību šai vietai piešķir dziļais Vulismeni ezers, kurš caur kanālu ietek jūrā. Pēc leģendas, šīs pilsētas ezerā ir peldējusies dieviete Atēna. 

Hērakleja
Ne tikai salas galvaspilsēta, bet arī kultūras centrs ar bagātīgām Minojas civilizācijas (2800.-1150. g. p.m.ē.) paliekām. Šaurās vecpilsētas ieliņas ved uz visu iemīļoto pastaigu vietu pie ostas. Apmeklējot Knosas pili un arheoloģijas muzeju, Jūs uzzināsiet par Eiropas senāko Minojas civilizāciju. Netālu no galvaspilsētas ir ūdens izklaides parks Aquacity

Hersonisa
Bijušais zvejnieku ciemats, 26 km attālumā no galvaspilsētas Hēraklejas, mūsdienās ir kļuvis par ļoti populāru atpūtas centru. Pilsētā ir milzumdaudz tavernu, restorānu, kafejnīcu. Vakaros, kad veras vaļā diskotēku un naktsklubu durvis, šeit viss atdzīvojas. Ērta transporta satiksme uz Hērakleju, Agios Nikolaos un citām salas daļām. Blakus kūrortam atrodas ūdens atrakciju parks Water Park.

Stalida
Mūsdienīgs tūrisma kūrorts netālu no Hersonisas, blakus izklaides Mekai – Malijai. Stalida ir iecienīta savu brīnišķīgo, garo smilšu pludmaļu dēļ. Kūrortā ir daudz kafejnīcu, tavernu, veikalu. Ērta transporta satiksme uz Hērakleju, Hersonisu.


Atpakaļ