Grieķija


Santorini

Santorini sala (Tira) ir unikāla, gandrīz vai maģiska vieta ar elpu aizraujošām ainavām un vulkānu līča centrā. Agrāk salai bija apaļa forma, taču pēc vulkāna izvirduma 1450. g. p.m.ē. visas salas centrālā daļa nogrima. Šis izvirdums bija tik spēcīgs, ka pilnībā iznīcināja Mīnojas laika apmetnes un kļuva par iemeslu Mīnojas civilizācijas bojāejai.

Pašreiz salai ir pusmēness forma. Tās ielokā esošais līcis saucas „kaldera” un tas ir viens no lielākajiem tāda veida līčiem uz Zemes – (11,2 х 22,4 км). Kalderas stāvās kraujas sasniedz pat 300 m augstumu. Līča centrā atrodas 2 salas – Palea Kameni un Nea Kameni, kas ir daļa no joprojām aktīvā vulkāna krātera.
Santorini platība ir 74 kvadrātkilometri. Līdz Pirejas ostai pie Atēnām ir 127 jūras jūdzes, līdz Krētas salai 70. Uz salas ir 13 ciemati, kas celti tradicionālā Santorini salas stilā, saglabājot gadsimtiem senas tradīcijas.

Santorini ir laba prāmju satiksme ar kontinentu, Krētu un citām tuvākajām salām. Salā ir 2 populāri kūrorti – Kamari un Perisa. Abi ir moderni un to piedāvātie pakalpojumi apmierinās pat prasīgus ceļotājus.
Pludmales šeit ir īpašas – tik mazā saliņā ir melnu, baltu un sarkanu smilšu pludmales! Savienojumā ar kristāldzidro ūdeni tas ir fantastisks skats. te var lieliski atpūsties un baudīt jūras skaistumu! Populārākās atpūtas vietas ir Kamari un Perisas pludmales, taču iespējams atpūsties arī vairākās citās.
Par galveno Santorini salas lepnumu tiek uzskatītas arheoloģisko izrakumu vietas Akrotiri un senā Tira. Oija un citi ciemati savukārt sniegs lielisku priekšstatu par šejieniešu dzīvi un tradīcijām. Bizantiešu baznīcas, pilsdrupas un muzeji aicināt aicina iepazīt un izzināt senās civilizācijas mantojumu. Turklāt salinieki mūsdienās ir daudz viesmīlīgāki un draudzīgāki, nekā senajos laikos, kad svešinieki daudzviet tika uzlūkoti ar neuzticību.

Santorini ir liels daudzums restorānu, bāru un mājīgu tavernu. Šeit pieejama ļoti daudzveidīga virtuve, tai skaitā, protams, grieķu un krētiešu. Tradicionāls izklaides veids Santorini ir pakavēties kādā no bāriem ar skatu uz vulkāna kalderu, klausoties klasiskās mūzikas skaņās. Tepat ir arī deju klubi, bāri pludmalē, diskotēkas – izklaides iespējas jebkurai gaumei. Visjautrākā nakts dzīve ir Firā, taču garlaicīgi nebūs arī Kamari vai Perisā. Savukārt Oija ir ideāla vieta, kur pavadīt klusu, romantisku vakaru.
Ļoti plaša ir viesnīcu un apartamentu izvēle jebkurai gaumei un gandrīz vai jebkurā salas vietā. Lielākā daļa viesnīcu ir ļoti nelielas, ar mazu istabu skaitu, toties tām ir ļoti viesmīlīgi saimnieki! Visinteresantākās ir tradicionālā stilā veidotās viesnīciņas – klinšu alās veidotas istabas ar balkoniem un terasēm, no kurienes paveras neaizmirstams skats uz kalderu un vulkānu. 


Atpakaļ