Jaunzēlande


Jaunzēlandes rallijs

Rally of New Zealand

Jaunzēlandes rallija posms nepārprotami ir visa Pasaules čempionāta sezonas rota – neatkārtojamas dabas ainavas, gludi ātrumposmi, viss kopā rada patiesi unikālu atmosfēru.

Līkumi ir ļoti tehniski un parāda, cik labi pilots spēj kontrolēt savu mašīnu. Pastāv viedoklis, ka, ja pilots spēj uzvarēt Jaunzēlandē, tad viņš var uzvarēt arī čempionāta kopvērtējumā.
Jaunzēlandes posms ir līdzīgs Somijas posmam – grants segums, līdzīgs ceļu raksturs un, protams, nenormāls ātrums. Virsējās slidenās grants kārtas dēļ šeit ir ļoti neizdevīgi startēt pirmajam.
Kad laika apstākļi ir labi, tad ātrumposmi ir lieliski, bet, ja līst, tie kļūst viltīgi - ar slideniem līkumiem, nepārredzamiem pauguriem trasē un ātriem lēcieniem. Jebkura kļūda tiek bargi sodīta. Neskatoties uz to, visi piloti iemīļojuši Jaunzēlandes posmu, kas sagādā tiem patiesu braukšanas baudu.
Arī šogad rallijs norisināsies Waikato reģionā, arī rallija centrs, kā ierasts, atradīsies Mystery Creek Events Centre, uz dienvidiem no Hamiltonas. Īpašs prieks par Jaunzēlandes rallija apmeklējumu būs Subaru faniem, jo šeit ir uzkrītoši daudz šīs markas automobiļu.

Sacensību oficiālā mājaslapa:
www.rallynz.org.nz


Atpakaļ