Kaboverde

Nosaukums Datumi Ilgums Cena Transports
Kaboverde individuālistiem - Dienvidu salas   547.81 EUR
Kaboverde individuālistiem - Ziemeļu salas   626.06 EUR

Kaboverde

Kaboverde (Cabo Verde) - Zaļā Raga salas ir desmit lielu un astoņu sīkāku vulkāniskas izcelsmes salu arhipelāgs Atlantijas okeānā, Senegālas krastu tuvumā, kas pēc dzīves ritma un iezemiešu paradumiem vairāk atgādina Brazīliju, nekā Āfriku. Cabo Verde vārdu slavenu padarīja baskājainā dīva Sezārija Evora - pazīstamākā, salām raksturīgo dziedājumu - mornu, izpildītāja.
Viņas dzimtene - Sanvisente sala (Sao Vicente) ir afro-portugāļu kultūras sirds, kuras dēļ vien ir vērts braukt uz šejieni. Pašu Evoru jūs, protams, nesastapsiet, toties ostas pilsētas Mindelo bāros redzēsiet daudzus mornu izpildītājus, dažādās reibuma pakāpēs, kuri nepārdod savus ierakstus plašajā pasaulē, toties viņu dvēseliskais dziedājums aizkustina tikpat spēcīgi.
Arhipelāga salas vilina sērfotājus un mežonīgo pludmaļu cienītājus, kas dodas šur atpūsties no civilizācijas. Šī ir lieliskākā vieta pasaulē, kā radīta sērfošanai – tīrs, silts okeāns cauru gadu, noturīgs vējš un plašas neapdzīvotas pludmales.
Daiverus vilina zemūdens klintaines, kas stāvi aiziet okeāna dziļumā, koraļļsarkanie rifi ar neskaitāmiem jūras iemītniekiem un zemūdens alas ar tuneļu un kavernu labirintu. Migrācijas periodā pie arhipelāga krastiem ir populāra gan vaļu vērošana, kuru bari ļauj sev pietuvoties diezgan mazā attālumā, gan zemūdens medības, kurām par mērķi kalpo okeāna zivju kāši - 2000. gadā pie salām ir reģistrēti 6 pasaules rekordi pēc noķerto zivju izmēriem un svara.Atpakaļ