Malta


Ekskursijas

Maltas galvaspilsēta – Valleta.  (1/2 dienas)
Valetta ir Maltas galvaspilsēta celta 1565 gadā. Valettā laiks ir it kā apstājies. Šaurās ieliņas kurās atrodas Eiropas skaistākie mākslas darbi, to starpā baroka laika baznīcas uz pilis kas padara Valettu par Eiropas Mākslas pilsētu. Īsa pastaiga ar kājām pa parku, no kura atklājas lieliska panorāma uz ostu un trim pilsētām – Vittoriosa, Cospiuca un Senglea. Sv Jāņa katedrāle, kuras atturīgā fasāde ir kontrastā ar krāšņo interjeru. Kapellā varēsiet apskatīt divas Karavadžo gleznas. Grandmasters pils apskate, kurā atrodas lieliska bruņu un ieroču ekspozīcija. Eksursijas beigās audiovizuāla šova apmeklējums „Maltas piedzīvojumi” kurā attēlota Malta gadsimtu gaitā

Gozo sala   (pilna diena)
Gozo sala tiek uzskatīta pr leģendāras burves Kalipso mājokli, saukta arī par „mīlas un medus” salu. Šo salu no Maltas šķir šaurs, bet dziļš jūras šaurums, galvaspilsēta Viktorija (zināma arī kā Rabata) atrodas 6 km no Mgarras ostas kur pietauvosies kuģītis un sāksies ekskursija pa salu. Ekskursijas laikā redzēsim Citadeli, vai Gran Castello kas atrodas kalna galā pašā Viktorijas centrā. Citadele lepojas ar katedrāli un vecām vēsturiskām pilsdrupām no viduslaiku pils. Gozo piedāvā saviem apmeklētājiem vienu no pasaulē vecākajiem Tempļiem visā arhipelāgā,  kas celti aptuveni 3 gs pirms mūsu ēras. Gozo atrodas arī pārsteidzošas zemes formas kā Zilais Logs, Jūra iekšzemē un Fungus akmens. Un, protams, burves Kalipso ala!!! 

Maltiešu dzīvesveids un salas dienvidi (pilnas vai 1/2 dienas ekskursija)
Iepazīstiet vienu no Maltas civilizācijas neizbojātajiem ciematiņiem salas dienvidos! Gids Jūs izvadās pa šaurām ieliņām, kur rodas sajūta, ka laiks ir apstājies. Ceļš aizvedīs līdz Zurrieq ielejai, no kurienes tiek organizēti laivu braucieni (papildus samaksa) uz Blue Grotto, pazīstamu ar saviem tirkīzzilajiem ūdeņiem. Brauciena laikā redzēsiet milzīgas lauksaimniecības plantācijas un vīna laukus, kuru ainavu pakāpeniski nomainīs Marsaxlokk idilliskais zvejnieku ciematiņš. Būs iespēja paklejot pa vietējo ciemata tirdziņu.
Turpinājumā (pilnas dienas ekskursijai) – pusdienas. Pēc pusdienām Tarxien tempļu kompleksa apmeklējums – šis būs lielisks mūsu senču mākslas un prāta spēju apliecinājums, kurš lieliski ir saglabājies līdz pat mūsdienām. Ekskursijas beigās – Ghar Dalam alas apmeklējums, kuri bija pirmie šīs salas iedzīvotāji.                                                          

Ciemata svētki   (vakara ekskursija)  
Maltai ir raksturīgi šādi svētki - tā ir katra ciemata Svētā Aizbildņa godināšana, kas ietver sevī folkloras un reliģijas sajaukumu. Centrā ir izpušķota draudzes baznīca, uz kuru procesijas gaitā tiek nesta Svētā Aizbildņa statuja. Jūs izbaudīsiet šo īpašo svētku atmosfēru un svinēsiet kopā ar vietējiem iedzīvotājiem.


Atpakaļ