Malta


Maltas kūrorti

Atšķirībā no populārajiem atpūtas tūrisma galamērķiem kā Ēģipte, Turcija vai Spānija, Maltā nav īpašu, tikai tūristiem domātu kūrortu. Viesnīcas šeit ir izvietojušās parastās pilsētās un atpūtnieki netiek izolēti no "iezemiešiem". Neraugoties uz to, eksistē dažas tūrisma zonas, kur atpūtniekiem domātās viesnīcas ir lielākā skaitā, nekā cituviet:

Sliema, Gzira - kūrorta rajons salas ziemeļos, netālu no Valletas. Pārsvarā šeit atrodas 3* - 4* zvaigžņu viesnīcas. Sliemā ir vērts palikt, ja mīlat iepirkties, ja plānojat apceļot salu ar autobusu (netālajā Valletā ir centrālais autobusu termināls) vai vēlaties atrasties izklaides centra tuvumā - 15 min gājiena attālumā atrodas Paceville rajons ar daudzajiem bāriem, kazino, diskotēkām un naktsklubiem. Sliemu izvēlas tie, kuriem patīk mierīga un komfortabla atpūta.

St. Julians - pilsēta, kurā mierīgi sadzīvo krasi atšķīrīgas lietas: - Sliema tuvumā esošie klusie kvartāli, Paceville diskotēku dārdoņa un St. George līča pieczvaigžņu viesnīcu greznība. Ja izvēlaties apmesties šeit, pārliecinieties par Jūsu vienīcas atrašanās vietu. Ja Jūs nemulsina un pat iepriecina diskotēku "tuc-tuc" un "bum-bum", droši izvēlaties Paceville, ja vēlaties atrast lētu viesnīcu, Jums derēs Balluta, bet, ja runa ir par nevainojamu atpūtu ar lielisku servisu, Jums jādodas tālāk aiz Paceville, tuvāk St.Georges Bay, kur atrodas vairākas lieliskas 5* vienīcas - Westin Dragonara, Radisson SAS, Corinthia San Gorg, Corinthia Marina, Hilton un Intercontinental. St. Julians ir lieliska izvēle atpūtai Maltā, ja braucat šurp ne tikai smilšainu pludmaļu dēļ.

Bugibba / Qawra - divas kopā saplūdušas pilsētas Maltas ziemeļos. 5* viesnīcu šeit nav, bet esošās 3* - 4* viesnīcas šeit nav tik lepnas kā Sliemā. Arī smilšaino pludmaļu šeit nav, tikai dažviet ir kāpnes uz ūdeni no stāvā krasta. Lai nokļutu pludmalē, ir jādodas uz 15 min brauciena attālumā esošo Mellieha vai nedaudz tālāk uz Golden Bay, Paradise Bay vai Cirkewwa, no kurienes atiet prāmji uz Gozo un Komino salām. Šeit nav daudz ievērības cienīgu apskates objektu, toties netālu atrodas pilsēta - muzejs Mdina, kādreizējā Maltas galvaspilsēta. Lai gan par bāru, restorānu un klubu trūkumu šeit nevar sūdzēties, tomēr atpūtnieki tik un tā dodas uz Paceville, kur naktsdzīve tomēr ir krāšņāka. Ja vēlaties apskatīt ko vairāk, nepaļaujaties uz autobusu satiksmi, kas kursē tikai līdz Valletai, labāk noīrējiet auto.

Marsascala - pilsēta Maltas austrumos, skaistā ainaviskā vietā - neliela līča krastā. Šeit ir tikai dažas viesnīcas, taču ar katru gadu šurp dodas aizvien vairāk atpūtnieku. Aktīvas atpūtas piekritējiem ši vieta nav pārāk piemērota -  līdz izklaides centriem ir tālu un ievērojamu apskates objektu šeit arī nav.

Melliha (Mellieha) iedalās divās kūrortzonās - pilsēta un līcis. Melliha līcis ir Maltas pati lielākā smilšu pludmale. Te izvietojušās vairākas lieliskas viesnīcas, kuru iemītnieki atraduši šeit vietu mīerīgai, klusai pludmales atpūtai. Melliha līča kūrota zona atrodas ārpus pilsētas, tādēļ vietējo iedzīvotāju šeit praktiski nav, tā pat kā izklaides iespēju. Dzīve šeit noklust līdz ar tumsas iestāšanos un satiksmes autobusi pārstāj kursēt 11 vakarā. Tā kā, ja izvēlaties atpūsties šeit, katram gadijumam noīrējiet arī mašīnu.
Arī pilsētā, kura atrodas pakalnā ir dažas viesnīcas. No šejienes ir diezgan tālu līdz pludmalei, toties vienmuļo ikdienu var dažādot ar pāris vietējo restorānu apmeklējumiem.

Cirkewwa / Marfa - zemes mala. Šeit nav nekā, izņemot triju 4* viesnīcu, nelielas smilšainas pludmales un prāmju piestātnes. Tādēļ vienīgā šejienes atpūtnieku izklaide ir peldēšanās un niršana. Vēl var doties uz blakus esošājām Gozo un Komono salām ... labi, ka laivu un prāmju piestātnes ir tepat blakus. Tas arī viss. Līdz pārējām valsts vietām ceļš ir tāls, bet autobusi kursē reti.

Gozo ir atsevišķs stāsts. Šeit, uz salas, ir sava pasaule, savi kūrorti un praktiski viss ir kā Maltā, tikai reizes 10 mazāks. Pašā lielākajā kūrortpilsētā Marsalfornā atrodas veselas četras viesnīcas, bet tomēr tas ir īsts kūrorts ar savu infrastruktūru. Mazāk apbūvēta ir Šlendi (Xlendi) pilsēta Gozo dienvidrietumos. Šeit, ainaviska līča krastā izvietojušies restorāni, pāris viesnīcas un mājas, kuru apartamentus var noīrēt uz atpūtas laiku.

Komino (Comino) - trešā arhipelāga sala uz kuras atrodas tāda paša nosaukuma 4*viesnīca, kas, ja neņem vērā policijas iecirkni un baznīcu, ir vienīgā funkcionējoša iestāde uz salas. Komino - tā ir lieliska izvēle rūdītiem vientuļniekiem. 


Atpakaļ