Spānija


Barselona

Barselona ir Katalonijas vēsturiskā galvaspilsēta, viena no lielākajām ostām Vidusjūrā un Madrides pastāvīgā sāncense kultūrā, tirdzniecībā un sportā.
Barselona ir sena, bagāta ar kultūras tradīcijām un arhitektūras pieminekļiem pilsēta, kurā īpaši izceļas Gotiskais kvartāls ar seno katedrāli. Šeit ir daudzums muzeju, tai skaitā Pablo Pikasso muzejs un kataloniešu mākslas muzejs.

Katalonijas piekrastei ir sastopami divas, pilnīgi dažādas ainavas. Uz ziemeļiem no Barselonas dominē klinšaini krasti, kurus daba izrobojusi ar daudziem līcīšiem, kur kalnu masīvi atrodas tiešā jūras tuvumā. No otras puses šeit bieži sastopamas garas, smilšainas pludmales, it īpaši uz dienvidiem no Barselonas. Tajā pašā laikā starpība starp abu piekrastu ainavām nav izteikta, klintis un smilšainās pludmales mijas visā Katalonijas piekrastē.

Kosta del Garaf
Costa del Garraf plešas no Lobregatas upes dienvidos no Barselonas līdz Vilanovai. Neparastā un ar savu skarbo skaistumu iespaidojošā Garraf kalnu grēda robežojas ar jūru, veidojot daudzus nelielus līčus starp klintīm. Kalnu pakājē atrodas Sitžes pilsēta - šīs piekrastes centrs un galvenais kūrorts, kurš reiz bija viens no pirmajiem Katalonijā. Sitže ir pazīstama kā sava veida Barselonas kūrorta turpinājums, kurā kopā ar galvaspilsētas jaunatni ir pārcēlusies lielpilsētas naktsdzīve un lielpilsētas cenas.


Atpakaļ