Spānija


Maljorkas kūrorti

Magalufa, Palmanova
Aptuveni 13 km uz rietumiem no Palmas atrodas kūrorts Magalufa. Zaļajās gājēju zonās tūristus aicina liels daudzums veikalu, bāru, restorānu un kafejnīcu. Ūdens atrakciju parkā var jautri pavadīt visu dienu, bet vakarā apmeklēt pazīstamo diskotēku BCM. Pilsētiņā ir daudz automašīnu, velosipēdu un motociklu nomas punktu. Magalufas apkaimē atrodas divi golfa laukumi.

Kamp de Mar, Paguera
Kamp de Mar (36 km no Palmas) - klusa kūrortvietiņa ar smilšainām pludmalēm, ko ieskauj nelieli kalni un zaļumi. Mājīgajā kūrortā ir vairāki bāri, restorāni un veikali. 4 km no Kamp de Mar atrodas Pagera, kas jau vairs nav tik kluss kūrorts. Skaistajā krastmalā var pastaigāties, ielūkoties kafejnīcā vai bārā. Šajās vietās ļoti populāras ir pastaigas kājām. Velosipēds ir ļoti populārs transporta veids pilsētiņās. Šeit ir daudz ne tikai automašīnu, bet arī velosipēdu nomas punktu. 

Santa Ponsa
20 km uz dienvidrietumiem no Palmas atrodas Santa Ponsa – mūsdienīgs kūrorts, kurā var satikt atpūtniekus no visas Eiropas. Gleznaini klinšaini krasti šeit nomainās ar līčiem un smilšainām pludmalēm. Tenisa klubs Santa Ponsa, kura pārziņā ir 8 apgaismoti tenisa korti, ir ļoti populārs šīs spēles cienītāju lokā.

Playa De Palma, El Arenal
Starp Playa de Palmu un El Arenālu atrodas viena no smilšainākajām pludmalēm Maljorkā. Visdažādākās kafejnīcas, uzkodu bāri, laivu, sērfingu, guļamsolu un saulessargu noma, dušas un labi sakoptas pludmales garantē brīnišķīgu atpūtu pie jūras. Arenālā uz pastaigu aicina gara palmu aleja krastmalā, kura stiepjas līdz pašai kuģu piestātnei, kur pietauvojas jahtas. Tālāk no krasta, aiz viesnīcām, atrodas zaļojošu priežu sili. Bāri, kafejnīcas, restorāni un diskotēkas neļaus jums garlaikoties. Playa de Palma nav tādas ļaužu burzmas kā Arenālā, taču arī šeit valda jautra atvaļinājumu atmosfēra. Šeit ir ar ko nodarboties sporta cienītājiem – tas ir gan jāšanas sports, gan teniss, gan ķegļi. Pilsēta ir pazīstama ar vienu no lielākajiem ne tikai uz salas, bet arī visā pasaulē ūdens atrakciju parku Aquacity. 2 km attālumā no Palmas atrodas maza un klusa kūrortvietiņa Kala Major. 

Kala Mandija
Klusa kūrortvietiņa (64 km no Palmas). 5 km no tās atrodas dzīvā osta Porto Kristo, līdz kurai var aizbraukt ar autobusu vai nokļūt ar kuģīti. No Porto Kristo ir ērti nokļūt līdz tuvējām pilsētām un ciematiem Manakora, Kala Ratjada un Kala Millora. Porto Kristo vēl ir slavena ar Drakona alu, Cuevas del Drah, kas ir pati lielāka stalaktītu – stalagmītu ala uz salas. 

Alkudja
Gleznainā līcī Alkudja, tur, kur smilšaina pludmale stiepjas uz 11 km, atrodas kūrorts Alkudja. Tas ir brīnišķīga vieta ģimenes atpūtai. Sporta cienītāji var izbaudīt šeit dažādus ūdens sporta veidus, lielo tenisu, golfu, jāšanas sportu, braucienus ar velosipēdu. Jauna gājēju aleja sauc uz pastaigu, lūdz paklaiņot pa nelieliem veikaliņiem, bāriem, restorāniem . Tie, kas interesējas par senatnes kultūru, var apskatīt kūrorta pilsētas veco daļu. Pašā līča ragā atrodas Puerta de Alkudja, kur ir jahtu osta, un līdz kurai var aizbraukt ar autobusu.


Atpakaļ