Spānija


Tenerife

Tenerife ir lielākā no Kanāriju salām (2034 km2) un ir populārs atpūtas tūrisma galamērķis, kas piesaista ar daudzveidīgām dabas ainavām.
Salas dienvidu daļā atrodas lielākie un populārākie kūrorti, jo šeit ir vissiltākais klimats. Salas  rietumu daļā ir nedaudz vēsāks, toties daba ir zaļāka. Visapkārt salai plešas kalnu grēdas, bet salas centrālajā daļā ir atrodas pasaulē trešais lielākais vulkāna krāteris - Kanades del Teide, kura diametrs ir 29 km.
Kādreizējo "iezemiešu" iedzīvotāju guanču valodā Tenerife nozīmē: „Sniega kalns”. Šāds salas nosaukums cēlies no Teides vulkāna sniegotās virsotnes, kas ir arī augstākais punkts visā Atlantijas okeānā (3728 m).
Salas ziemeļu piekraste ir klinšaina, krasti  - augsti un stāvi, šajā daļā ir mitrāks un siltāks klimats. Dienvidu piekrastes ir seklas, lēzenas pludmales mijas ar klinšainām kraujām. Salas iekšienē plešas kalni, banānu plantācijas, vīnogulāji un olīvu koki. Vēsos ziemeļu vējus aiztur augstie kalni, tāpēc dienvidu daļā ir siltāks un saulaināks laiks – tikai daži desmiti kilometru, bet šķiet kā jau pavisam cita zeme. Uz salas ir mūžīgais pavasaris. Salā ir iespējams atrast gandrīz visu pasaules klimata zonu augu valsti. Te lieliski ir ieaugušies savulaik no Meksikas ievestie kaktusi, ir daudz palmu, agavju, kaučuka koku un oleandru.


Atpakaļ