Brazīlija


Ekskursijas Riodežaneiro

„Dievs radīja pasauli sešās dienās, bet septītajā uzcēla Riodežaneiro” – tā saka brazīlieši, runājot par pilsētas pasakaino krāšņumu un atrašanās vietu. Piedāvājam Jūsu izvēlei aizraujošas ekskursijas pa šo brīnišķīgo pilsētu. Ekskursijas ir pieejamas angļu vai krievu valodās.  

Riodežaneiro apskate
Šīs ekskursijas laikā, Jūs izbrauksiet caur pazīstamākajām Riodežaneiro pludmalēm Ipanema un Kopakabana. Caur Aterro do Flamengo Jūs nonāksiet Rio vecpilsētā. Šeit būs iespēja apskatīt nozīmīgas vēsturiskās vietas, baznīcas un monumentus, tādus kā São Bento klosteris, Bank of Brasil kultūras centrs, Candelária baznīcu, Municipālais teātris, Lapa arkas, Sv. Sebastiana katedrāle u.c. Pēc brauciena Jūs tiksiet nogādāts atpakaļ viesnīcā.


Korkovado kalns un "Cukurgalva" (Sugar Loaf) 
Ekskursija sākas ar neilgu braucienu no Jūsu viesnīcas līdz Cosme Velho kalnu dzelzceļa stacijai. Šis zobratu dzelzceļš (anoloģisks zobratu dzelzceļam Alpu kalnos ) uzvedīs Jūs caur Tidžukas mežu 704 m augstajā Korkovado kalnā, kura virsotnē atrodas Kristus Pestītāja statuja - Riodežaneiro simbols. No virsotnes būs iespēja redzēt brīnišķīgo skatu uz pilsētu, Guanabara līci, "Cukurgalvu", 14 km garo Rio-Niterói tiltu, Rodrigo de Freitas ezeru, Atlantijas okeānu, kā arī apskatīt tuvumā 30 m augsto Pestītāja statuju.
Tālāk ceļš vedīs pa Rio slavenākajām pludmalēm uz Praia Vermelha gaisa tramvaja staciju. No sākuma ar gaisa tramvaju Jūs pacelsieties Urkas kalnā, kas kalpo kā starpposms ceļā uz kaimiņvirsotni - "Cukurgalvu". Pēc neilgas Urkas kalna apskates turpināsiet ceļu ar gaisa tramvaju uz "Cukurgalvas" virsotni no kuras jums pavērsies lieliska Rio panorāma. Pēc ekskursijas Jūs nogādās atpakaļ viesnīcā.


Rio nakts
Lielisks muzikālais šovs Plataforma 1, kur ar dziesmu, deju un kapoeiras priekšnesumu palīdzību iepazīsiet Brazīlijas 500 gadu vēsturi, folkloru, karnevāla tērpus un sambas ritmus daiļu mulatu izpildījumā. Īpaši iesakām apmeklēt šo uzvedumu tiem, kas vēlas izjust slavenā Riodežaneiro karnevāla atmosfēru.


Brauciens ar džipiem uz favelām
Gar skaistajām pludmalēm stiepjas dārgu viesnīcu un lepnu daudzdzīvokļu namu rindas, aiz tām, jau tālāk no pludmales, mīt cilvēki ar vidējiem ienākumiem, bet vēl tālāk, uz kalnu nogāzēm atrodas favelas. Tās radušās pagājušā gadsimta vidū, kad uz Rio devās simtiem tūkstošu bezpajumtnieku un trūkumcietēju no visas Brazīlijas labākas dzīves meklējumos. Favelas ir pilsētas rajoni, kuri tiek uzskatīti par noziedzības perēkli. Tās ir no kartona, papes un būvmateriālu atkritumiem celti ciemati pilsētas nomalēs un pakalnēs. Taču šeit mīt ne tikai noziedznieki, bet arī vienkārši nabadzīgi ļaudis. Tā ir valsts valstī, kur valda savi likumi un policija izvairās šeit iegriezties.
Neraugoties uz to, ekskursijas uz favelām ir ļoti iecienītas tūristu vidū, jo nav daudz tādu vietu pasaulē, kur tik cieši blakus viena otrai sadzīvotu greznība un nabadzība.


Tropisko salu kruīzs
Pēc brauciena pa piekrastes ceļu uz zvejnieku ciematu Itacuruça, jūs kāpsiet uz kuģa klaja lai dotos relaksējošā izbraucienā pa Sepetiba līča dzestrajiem ūdeņiem. Pa ceļam apstāšanās peldei, fotogrāfēšanai un pusdienām, kuras tiks pasniegtas uz vienas no salām.
Bernardo sala, Regente Feijo sala,- lieliskas pludmales peldēm un sauļošanās, lielisks ēdiens (bārbekjū, salāti, deserti).


Samba City
Samba City atrodas ostas rajonā netālu no pilsētas domes un aizņem 114 000 m2 platību. Šī vieta tiek uzskatīta par Riodežaneiro sambas dzimšanas vietu un ir ievērojams Brazīlijas mākslas un rokdarbu centrs. Tā ir ģeometriskā formā izveidota pilsētiņa, kurā ap centrālo laukumu izvietojušās 14 Sambas skolu darbnīcas un karnevāla instalāciju noliktavas.
Šeit jūs gaida ieskats Sambas skolu priekšnesumos, Sambas dejas pamati, kostīmu muzejs u.c. aizraujošas lietas.


Atpakaļ