Dominikānas republika


Par Dominikānas Republiku

Galvaspilsēta: Santo Domingo

Teritorija: 48 730 km2

Iedzīvotāji:  8,3 milj.

Vietējais laiks: GMT - 3

Valūta: Dominikas peso , 1DOP= 100 sentavo. Valstī oficiāli apgrozībā ir tikai vietējā valūta. Ārzemju valūtu var apmainīt viesnīcās un bankās, kuras strādā no 8:00 līdz 15:00

Valoda: valsts valoda ir spāņu, uz robežas ar Haiti ir saglabājusies franču valodas ietekme, kalnu reģionos, kur kādreiz ir imigrējuši vergi no ASV dienvidu štatiem, sarunājas angļu valodā, piemēram San Pedro de Macoris un Samanā. Lielākā daļa Dominikānas iedzīvotāju, kuri strādā tūrisma biznesā runā angļu, vācu vai itāļu valodās.

Reliģija: 95% katoļi

Elektrība: spriegums tīklā 110 V, ir nepieciešams adapteris rozetēm.

Svētku un izejamās dienas: 1., 6., 21., 26. janvāris, 27. februāris, 15. aprīlis, 1. maijs, 16. jūlijs, 16. augusts, 24. septembris, 12., 24. oktobris, 1. novembris, 25 decembris

Veikali, darbalaiki: veikali darbadienās strādā no 9:00 līdz 12:00 un no 15:00 līdz 18:00. Izejamās dienās darbalaiks atkarīgs no veikala profila.

Klimats: mēreni tropiskais, lietus sezona ilgst no pavasara beigām līdz rudens sākumam, kad ir iespējami bieži, bet īslaicīgi nokrišņi. Pats karstākais mēnesis ir augusts. Pārējos mēnešos sauss, silts un saulains laiks.  Vidējā gaisa temperatūra no janvāra līdz maijam ir ap +24°С, no jūnija līdz decembrim ap +26-27°С, izņemot augustu, kad ir +29°С. Ūdens temperatūra ziemā +26-27°С, vasarā +29-31°С. Labvēlīgākais laiks Dominikānas apmeklējumam ir periods no decembra līdz aprīlim.

Lielākās pilsētas: Santo Domingo, Santiago, La Vega San Francisco de Macoris un San Pedro de Macoris

Dominikānas Republika ir mūžīgās vasaras zeme. Pēc būtības tur nav citu gadalaiku, lai arī kā fomāli nesauktu sezonas. Atpūta Dominikānas Republikā - tā ir lieliska, dažādu veidu  all inclusive viesnīcu izvēle ar plašām un lieliski iekārtotām teritorījām, platām un sniegbaltām pludmalēm. Pats populārākais Dominikānas Republikas kūrorts ir Punta Cana, kur atpūšas tūristi no visas pasaules. Šis kūrorts ir ar likumu aizsargāts pret celtniecību, kas var kaitēt skaistajai dabai. Viesnīcas pārsvarā ir divu- trīs stāvu bungalo, kuri harmoniski iekļaujas lieliskajā kūrorta ainavā. Šeit ir radīti lieliski apstākļi burusporta, sērfinga un zemūdens peldēšanas mīļotājiem.


Atpakaļ